Můj příběh

Salut, je m'appelle Tereza.

Dnes je ze mě spokojená maminka malé holčičky Jasmíny a fenky Shiba inu, budoucí manželka a nadšená lektorka francouzštiny (a angličtiny), která ničeho nelituje.
Miluji svůj život takový, jaký je a vděčím každému svému rozhodnutí (ať už bylo šťastné více či méně) za to, že mě posunulo v tom, co dnes dělám a umím vždy jen vpřed.
Nepohrdnu jakýmkoli výletem (po ČR i ve světě), ráda poznávám nová místa, kde vyhledávám vždy co nového ochutnat.

3+

měsíce života u oceánu

12+

let studia francouzštiny

20+

spokojených studentů

1000+

odučených lekcí

Každý šťastný konec má za sebou nějaký příběh...

Na gymplu do nás hustili pořád to samé dokola. Studentům šlo o to, dostat dobrou známku (nebo aspoň „prolézt“), vyučujícím hlavně odučit, co musí. Samozřejmě, házet všechny do jednoho pytle by nebylo spravedlivé, nic není černobílé, ale…

To, že několik let studia vedlo pouze k tomu, že člověk uměl s jistotou říct možná tak „Bonjour, ça va, merci.“ bylo přinejmenším znepokojující. A hlavně demotivující! K čemu mi ten jazyk bude? Stejně se ho nikdy nenaučím, tak se na to raději vykašlu a budu jen tak proplouvat.
Když to nešlo doteď, lepší už to nebude. Sama nemám šanci ani chuť se tomu věnovat. Je to moc práce, a navíc bez výsledku.

středisko Les Orres

Život je změna, změna je příležitost.

Ano, tak to probíhalo asi 6 let mého gymnazijního proplouvání. Další rok však přišel zlom v podobě nové vyučující, která ve mně dokázala znovu zažehnout plamen zájmu o tento nádherný jazyk a vše s ním spojené.

Rozhodla jsem se, že tomu dám šanci a po matuře chci odjet na au pair pobyt do Francie. A tu maturu chci taky z francouzštiny. A pro jistotu i certifikát, aby toho nebylo málo. Nikdy jsem si nekladla snadné cíle, a i toto byla opravdu výzva, vyžadující nasazení a hlavně vytrvalost.

Jak ale dohnat ty ztracené roky? Na to jsem si musela metodou pokus/omyl přijít sama. Nechtěla jsem přeci zklamat sama sebe… A světe div se, výsledky se dostavily a já vše výše zmiňované na výbornou zvládla.

Výhled z Tour de Bretagne, Nantes

Ihned, co jsem úspěšně odmaturovala a dostala se na vysněný obor na VŠ, jsem odcestovala do Francie jako au pair, kde jsem strávila jedny z nejkrásnějších měsíců života (ale o tom se rozepíšu podrobněji v článcích někdy příště).

Po návratu do ČR však společně s podzimními chmury přišla i studená sprcha ve formě zklamání z vybraného studijního oboru. Čekala jsem od něj mnohem víc a cítila, že to není to, čím bych se chtěla další minimálně 3 roky zabývat.

Oceán před bouří

Budoucnost se rýsuje →

Na konci prvního semestru se mi naskytla příležitost nastoupit do zaměstnání, o kterém jsem doufala, že najdu, jakmile dostuduju, a tak jsem neváhala a nastoupila.

Začátky byly náročné, ale nesmírně zajímavé a obohacující. Jak čas plynul jsem však byla čím dál více ve stresu a nedokázala se s tím už dále vyrovnat. Neustále mě přepadal pocit méněcennosti, byla jsem na sebe naštvaná a sama ze sebe zklamaná, že jsem vzdala studium a zbytek života prosedím v kanceláři s výčitkami svědomí.

A tak přišla další změna

Se slzami v očích jsem opustila své skvělé kolegy v zaměstnání a nastoupila znovu na VŠ. Druhý pokus už snad vyjde, doufala jsem. A vyšel! Obor Francouzština ve sféře podnikání mi dal přesně to, co jsem si představovala a díky tomu, že jsem studovala „kombinovaně“ tak dny, které jsem netrávila školou jsem se věnovala výuce v jazykové škole.

Najednou se mi svět ukázal v zase o něco zářivějších barvách, dělala jsem to, co mě opravdu bavilo a baví a naplňuje dodnes, dosáhla jsem toho, čeho jsem dosáhnout chtěla a žádného rozhodnutí, které jsem doposud udělala ani trochu nelituji.

Komu se nelení...

Věřím, že ten správný lektor je velká část úspěchu, a proto jsem zde pro vás, abych vám pomohla dosáhnout vašeho jazykového snu. Byla by škoda nepodělit se o své zkušenosti i s dalšími lidmi, kteří jsou na začátku své, voňavou levandulí lemované, cesty stejně jako já před lety, a proto vznikl tento projekt, ve kterém si kladu za cíl pomoci vám překonávat překážky a držet tempo a směr. Prostě být pilní jako včeličky, neúnavně poletující nad tou levandulí. 🙂

Co pro vás mám?

Ve svém eBooku zdarma vám prozdradím, jak se do studia jazyka ponořit naplno, kde hledat motivaci a jak si ji udržet až do konce. Nebo třeba tipy, co nejlépe funguje a s čím si naopak nelámat až tolik hlavu.

Všechny způsoby a rady mám několikrát ověřeny v praxi nejen na sobě, takže věřím, že i vy si v nich najdete to svoje. A pokud zjistíte, že toto je cesta pro vás, ráda vás přivítám na některém ze svých (online) jazykových kurzů